Z mořského světa do divočiny
National Aquarium
National Aquarium je jednou z největších atrakci města Baltimore. Několika patrová budova v sobě ukrývá více jak 5000 ryb a jiných obyvatel podmořského světa. Světa, který je pro nás stále trochu ukryt ve stínu. Nikdo jej ještě pořádně neprozkoumal. Tady máte možnost poodhalit roušku jeho tajemství a „vmísit se“ mezi žraloky, velryby a jiné obyvatele vodního prostředí.
Přímo naproti Aquariu se rozkládá kolem zátoky nové a zrestaurované nákupní centrum. Tam, kde kdysi stály staré rybářské příbytky, vyrostly moderní obchodní domy Inner Harbor, které zvou návštěvníky na příjemné posezení v restauracích a kavárnách. Množství obchodů zajistí dostatek suvenýrů pro vaše potřeby.
Chesapeake Bay
Zátoka Chesapeake Bay, přes kterou vede Bay Bridge, sehrála velice důležitou roli v amerických dějinách. Ale to není její jediná pozoruhodnost. Je napájena 150 řekami, na délku měří 200km a její pobřeží se táhne přes 7000 mil daleko.
V Eastern Shore, na jihu zátoky, jsou stále roztroušeny malé rybářské vesničky, které je možno navštívit. Jako jedna ze dvou si tato oblast uchovala svůj původní charakter. Ani nárůst cestovního ruchu nebo industrializace nedokázali zlomit ducha přírody, který tu stále vládne.
Můžete navštívit poblíž ležící obce Easton, St. Michaels a Oxford, které jsou plné obchodů se starožitnostmi a uměleckými předměty. Pro ty, kteří mají rádi moře, je Chesapeake Maritime Museum jako stvořené. Dozvíte se tu hodně o dějinách místní mořeplavby, o vývoji lodí a o starých mořských vlcích, kteří před několika desítkami let brázdily vlny oceánu. Po prohlídce byste měli okusit místní specialitu – crabcake, která se vyrábí z račího masa.
Assateague Island
Divočina. Na tomhle 60km dlouhém a 2km širokém ostrově nic jiného nenajdete. Krásná a nedotčená příroda obývaná divokými zvířaty. Jenom tady máte unikátní možnost zahlédnout ve volné přírodě divoké poníky, díky nimž je ostrov natolik proslulý. Kromě nich tu hnízdí ještě na 300 druhů ptáků.
V severní části ostrova je asi největší možnost, kde poníky zahlédnout. Říká se jim tu „Marylandské stádo“. Klidní, neteční putují krajinou, občas se staví do kempinků, koukají se na koupající se turisty. Tito poníci jsou flegmatičtí, nic je nerozhází. Jejich příbuzní, tzv. „Virginské stádo“ zdržující se křovinaté krajině Chincoteague National Widlife Refuge jsou zcela jiného ražení. Obezřetná a plachá, proto těžko spatřitelná. Při vhodném načasování ale můžeme spatřit zajímavou podívanou – každý rok na konci července tu pastevci nahánějí divoké stádo a některá zvířata jsou vybírána k dražbě.